Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS

Jeden z více nedávno uznán poruch u psů je jedním známo několik podmínek, včetně psů syndromu Epileptoid křeče, CECS, nebo Spike chorobou. Složité onemocnění, které je často misdiagnosed jako epilepsie, je CECS považován problém více tělesných systémů, včetně metabolických, neurologických a svalovou soustavou.

Symptomy CECS liší, a postižené zvíře může zobrazit mnoho z nich, nebo jen málo najednou. Symptomy zahrnují třes, ohromující, závratě, přehnaný strečink, a neobvykle pomalé nebo metodické držení těla při chůzi. Také může psa břišní a bederní (zpět) svaly křeče vážně, a zvíře může spadnout a být schopen vstát. V jiných psů, se křeče v oblasti hlavy a krku a jsou obvykle spojeny s přehnaným roztahování jak pes snaží ulevit stísněné svaly. Konečně, v některých případech, se zvířecí střeva rachot hlasitě, a to může mít střevní bolesti, což často vede k chybné diagnóze syndromu dráždivého tračníku (IBS). Přes všechny tyto příznaky, bude pes plně vědomi a je schopen reagovat na zvuky a jiných externích podnětů.

Většina psů rozvíjet CECS ve věku mezi 2 a 6, ale to se může objevit u starších a mladších zvířat. Někteří psi mohou mít pouze jeden nebo dva epizody v celé své životnosti, další budou ovlivněny, stejně jako několikrát každý týden. Také můžete epizody sám pohybovat od několika sekund do několika minut. V závažnějších případech může pes potřebovat veterinárního lékaře o pomoc zastavit záchvaty.

Jedním z nejtěžších problémů s CECS je, že každý pes bude vystavovat své vlastní jedinečnou kombinaci výše uvedených příznaků. Vzhledem k tomu, syndrom je tak snadno zaměnit s epilepsií a IBS, to je užitečné pro majitele k videokazety zvíře během jednoho nebo více epizod, takže veterinární lékař může provést podrobnější hodnocení. Většina majitelů také se doporučuje, aby časopis s kompletním popisem jejich psa záchvat-jako epizody. Měly by zapsat data, čas, frekvence, trvání, závažnosti a jakékoliv další relevantní postřehy o stavu zvířete. Je-li pes má záchvat epizodu, která trvá déle než pět minut, nebo pokud má několik epizod za sebou, by měla být přijata zvíře k veterináři hned.

Diagnóza tohoto onemocnění se provádí po několika krve a laboratorních testů k vyloučení jiné zdravotní problémy, a po shlédnutí psa během epizody.

CECS je dědičná syndrom na hraničních teriérů, ale to může nastat v jakékoliv plemeno psa. Změny ve stravě umožnily většině postižených zvířat jít do odpuštění nebo výrazně snížit své příznaky. Váš veterinární lékař může doporučit konkrétní dietní plán, založený na individuálních psa stavu. Především by postižení psi nesmí být podáván určité položky, včetně: rawhide a rawhide žvýkat hračky, vepřové uši, high-protein dobroty a konzervách nebo jiných obalech vlhké krmivo pro psy. Je třeba dbát také, aby se zabránilo zvíře z jíst odpadky, birdseed a / nebo výkaly.

Jakmile pes byl diagnostikován s CECS, léčba Diazepam epilepsie léky a Clorazepane draselného byly užitečné v některých případech. V jiných, střevní křeče být minimalizováno prostřednictvím drog jako Buscopan a Gaviscon. Především, je třeba pracovat se svým lékařem, aby zajistili, že vaše psa udržuje poměrně vysokou kvalitu života.
Psí Epileptoid křeč syndrom, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, svalové poruchy, neurologické poruchy, Diet, Feeding

Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Oh ty otravné Roztoči
Reakce na podráždění očí
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Poruchy imunitního systému Strike Psi stejně jako lidé
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It
Pin-Toes způsobit tlak na klouby
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty

Leave a Reply