Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger

Ačkoli vrozené jaterní fibróza je více obyčejně viděný v jiných druhů savců, včetně člověka, to je občas vidět v jednom chovu koní, a to je švýcarská Freiberger kůň. V oblasti výzkumu zkoušek, mohou být všechny hlášených případů vrozené jaterní fibrózy v plemeni být přímo spojeny zpět na potomstvo a decedents jednoho hřebce jménem Wigar, což potvrzuje, že podmínka je dědičná. Vzhledem k tomu, podmínka se nevyskytuje v každé hříbě narozené v řadě, výzkumy zjistili, že je to recesivní autosomálně gen, který způsobuje stav.

Vrozená jaterní fibróza je přítomný při narození, a výsledkem je zahušťování a pozměňování tkání jater. Typicky ve většině postižených koní podmínkou je progresivní, fatální a non-vyléčitelný s jaterní zvětšování výrazně a velké cysty rozvojových celé orgánu. Vzhledem k tomu, játra jsou zodpovědné za filtrování a detoxikaci krve, v případě poruchy v játrech dochází výsledky jsou velmi závažné a obvykle fatální.

V obou koní a lidí, je vrozená porucha fibróza často vzala s cystami na ledviny a pankreatu, které jsou stejně problematické. Často žlučovody jsou blokovány nebo zúžené, což nižších úrovních žluči vyrobených v těle. Since produkci žluči je důležitou součástí trávení, nedostatek žluči v trávicím traktu může způsobit zažívací problémy, stejně jako související zdravotní problémy.

Typicky hříbat narozených s vrozenou poruchou fibrózou nepřežije déle než jeden rok, s průměrným věkem smrti při 3-7 měsíců. Vzhledem k tomu, stav je velmi rychle progresivní a má za následek smrt, mohou se příznaky všimne jen velmi krátce před smrtí dojde. Ve většině případů jsou první známky, byly únava a nedostatek růstu, žloutenky nebo žluté zabarvení do dásní, očí a sliznic, otok břicha a chování obvykle poznamenal s kolikou. Ty jsou obvykle popisován jako kopat do břicha se zadními nohami, neklid, stálé, opakované valivých a otáčení hlavy směrem k břichu.

Treatment vrozené jaterní fibrózy není k dispozici, takže vše, co lze udělat, je držet hříbě pohodlné a využívání bolesti řízení v případě potřeby. Je důležité, aby se vyloučily jiné podmínky, jako zažívací problémy, chudokrevnost a koliku, které mohou mít stejný typ příznaků. Je důležité poznamenat, že se jedná o velmi vzácné onemocnění a není běžné ani ve švýcarském chovu Freiberger. Koně, kteří mají hříbě s vrozenou poruchou fibrózou by nikdy neměl být chován znovu a jejich počet řádků by měly být kontrolovány pro potvrzení, že lze vysledovat zpět do hřebce Wigar. University of Bern je zapojena do probíhajícího výzkumu o tomto stavu a všechny záznamy a informace o postižených hříbat může být poskytnuta ke studiu pomoci výzkumným tento vzácný stav.
Vrozené Jaterní fibróza, genetické poruchy, zdraví, Freiberger Horse

Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Řezy a rány
Infekce horních cest dýchacích
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů
Equine polysacharid Storage myopatie
Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ

Leave a Reply