Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů

Jeden z více srdcervoucí genetických chorob nalezených v psím světě je stav známý alternativně za chondrodysplasia, achondroplasia nebo chondrodystrophy. Vyznačuje se ochromení deformity a neobvykle tvarované údy, onemocnění způsobuje chrupavku odpružení klouby, aby se stala deformované a kosti připojené k tomuto chrupavky růst abnormálně.

Podmínkou je přenášen přes recesivní gen. Pokud jsou chováni dva dopravci tohoto recesivního genu, často výsledné zvířata se rodí s nemocí. Chondrodysplasia také obvykle dochází v souvislosti s dalšími vážnými zdravotními problémy, včetně hluchoty, malým vzrůstem a abnormálně zkrácené délky života. Má širokou škálu závažnosti. Například, v roce psů, jejichž přední nohy jsou postiženi, může pes vypadá téměř normální, jinak mají přední nohy, které jsou jen mírně skloněný. V extrémních případech, nicméně, bude zvíře zmrzačený kvůli těžce deformovaných končetin.

Není tam žádný lék na chondrodysplasia. Většina zvířat s mírnými podmínkami nezaznamenáte žádné bolesti nebo potíže pohybu. Pro ty, kteří s těžkými deformitami, může několik typů ortopedických operacích mají být provedeny, s měnícími se stupni úspěchu. Ve většině případů je operace provedena, když pes je asi 1 rok starý a kosti jsou téměř hotové rozvoj.

Neboť obě rodiče musí být nositeli, aby k této chorobě se objeví, je důležité, že někdo plánuje chovat svého psa nejprve zkontrolujte, zda je podmínka je přítomna u psa rodičů, prarodičů nebo sourozenců. Mnoho chovatelské kluby a organizace zaměřená na specifických plemen nabídnout testování a certifikaci k identifikaci dopravce a postižených zvířat.

Jako genetické poruchy, byl chondrodysplasia poprvé identifikován v roce 1970, před tím to bylo často chybně diagnostikován jako křivice, což je porucha vidět těžce podvyživených zvířat a lidí. V štěňat méně než šest týdnů staré, nemoc je obvykle viditelný pouze na X-paprsky. Jak pes roste, nicméně, onemocnění způsobuje větší deformace ve tvaru a délce přední nohy. Opět platí, že mohou být některé postižených psů objevit téměř normální, jiní se vážně narušena v průběhu času.

Chondrodysplasia je jeden z několika typů deformit spojených s malého vzrůstu u psů. Mnoho psů s tímto onemocněním mají i jiné závažné zdravotní problémy, včetně šedý zákal, rozštěpových patra, ledvin a jater problémy, záchvaty a potenciálně fatálních srdečních problémů. Syndrom byl spojen s genetickou chybou při výrobě cholesterolu v těchto zvířat, i když problém není dosud plně pochopen. Tam je také důkaz spojující ho vady zvířete hypofýzy.

Short-legged psí plemena jako Bassett Hound, buldok, corgi a jezevčík jsou náchylnější k tomuto onemocnění. Jiní, které jsou více náchylné patří: Australský ovčák, bulteriér, německý ovčák, Jack Russell teriér, malamut, pudl a Shar-pei.
Chrondodysplasia, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, problémy s klouby, problémy s kostmi

Mýty O mange
Smashed Face Equals zdravotních problémů v brachycephalic psy
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Jaké jsou kravský postoj dělá na koně?
Rozvoj pes First Aid Kit
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It

Leave a Reply