Wobbler syndrom není vždy EPM

Často charakteristika chůze, špatná koordinace a viklání hnutí, které se náhle objeví u koní se automaticky předpokládá, že EPM nebo koní protozoálních myeloencephalitis. Vzhledem k tomu, to je jedna z nejčastějších neurologických onemocnění nalezených u koní v Severní Americe, to je často známé koní odborníků, že nedostatečná koordinace a nepravidelné chůze je obyčejný nesprávné diagnostice.

Ve skutečnosti podmínka může být komprese obratlů v krku, který je příčinou hnutí koně problémy. Wobbler syndrom je způsoben buď zranění nebo degeneraci obratlů, které drtí dohromady, poškození míchy možnost posílat podněty dolů páteře a správně organizovat hnutí. Zúžení míšního prostoru obratlů, známý jako stenózy, je také přítomný v mnoha postižených koní. Často wobbler syndrom bude mít vliv pouze na přední nohy a může se stát stále více zřetelnější v průběhu času. Veterináři se dohodly největší příznakem syndromu wobbler je je ataxie, nebo koně neschopnost vědět, kde jeho nohy se pohybují, což má za následek viklání nebo vyvádí typu chůze. V některých koní podmínka bude postupovat k bodu kůň není schopen stát nebo náhodně chůzi do objektů, ale většinou je to neobvyklé.

Příznaky se mohou objevit postupně v průběhu času, nebo zdravý, koordinovaný kůň se náhle vyvíjet závažné příznaky, často k záměně a hrůzy majitele. Ve většině případů budou přední nohy se nejvíce postiženy, ale někdy jsou pánevní končetiny se také zdají být nekoordinovaná a nepravidelné jejich pohybu.

Koně kolem dvou let jsou často více obyčejně určil, a to je více převládající v některých chovech a linií než ostatní. Koně, které jsou velmi rychlé ve vývoji, jako Quarter Horse a plnokrevníci jsou náchylnější k rozvoji stavu, jak jsou někteří z novějších teplokrevných plemen, kteří byli chováni pro závodní koně ve skákání a drezuru. Muži jsou téměř dvakrát vyšší pravděpodobnost, že je diagnostikován jako ženy, která má některé výzkumníky, silně upřednostňující genetickou složku na podmínku. RSS, cvičení a konformace mohou být všechny faktory přispívající ke koni rozvíjející wobbler syndrom.

Léčba může být chirurgická nebo non-chirurgické, obvykle měřen podle závažnosti stavu. Změna stravy u mladých koní, kteří mají pomalý růst, přidáním vitamínu E ve stravě a léčba kortikosteroidy může končit stavu bytí řízené a dokonce i opravit.

Ve starších koní, kde je vážné známky na wobbler při řízení syndrom chirurgických k pojistce kovovou tyč do postižené oblasti páteře ke zmírnění tlaku na míchu je nejvíce doporučil. To není okamžitý lék jako kost musí dekomprimovat a růst zmírnit tlak úplné uzdravení často trvá několik měsíců až jeden rok. Výsledky byly velmi slibné se stabilizačním operaci, pohybuje kolem 75% úspěšností. Mnoho koní, které mají stabilizační chirurgický zákrok, návrat k závodění nebo skákání a nebude mít žádné dlouhodobé problémy po úplné uzdravení.
Woblery syndrom, Poruchy kostí a kloubů, poruchy Získané, Genetické poruchy, zdraví

Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
OAAM V Arabové
Lymfosarkom
Artritida
Oční škrábance
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?
Hyperextensions kloubů
Dospělý pes Očkování

Leave a Reply