Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní

Jezevčíci a Baseti může vypadat roztomile, když běhají kolem na svých krátkých nožkách, ale zná tvar těchto krátkonohého plemen je vlastně kvůli vrozené vadě, která vede k formě malého vzrůstu. Konkrétně tato zvířata mají Achondroplazie, nesprávné vývoj chrupavky na konci zvířete dlouhých kostí. Je to vada, ke které může dojít v jakémkoli plemeno psa, a je vždy přítomen v některých plemen jako dva výše uvedené.
Achondroplazie je jeden z několika druhů chondodystrophies, v nichž chrupavky nevyvíjí správně v děloze, deformujících zvířete kostí. Dominantní genetická vada, achondroplasia se objeví v asi jeden z každých 10.000 porodů, a mohou být obvykle diagnostikována při narození, protože deformity jsou snadno viditelné. Každý pes s vadným genem bude ovlivněn, a pokud pes chován, jeho potomci mají 50 procentní šanci, že achondroplasic.
Dále, mnoho psů s achondroplasií a dalších chondodystrophies mají často vážné zdravotní problémy, včetně šedý zákal, rozštěpových patra, ledvin a jater problémy, záchvaty a potenciálně smrtelných srdečních problémů. Syndrom byl spojen s genetickou chybou při výrobě cholesterolu v těchto zvířat, i když problém není dosud plně pochopen. Tam je také důkaz spojující ho vady zvířete hypofýzy.
Za normálních zvířat, tělo ložiska vápníku v chrupavky, která je vláknité pojivové tkáně. Postupem času tento vápník obohacené chrupavky ztvrdne a stane se kosti. V achondroplasií, tyto kosti nemají rostou tak dlouho, jak by měly, a oni také stát abnormálně zesílená. Je to obvykle jen nohy, které jsou ovlivněny. Nicméně, v mnoha případech otvor v lebce, jehož prostřednictvím míchy (foramen magnum) je užší, než je obvyklé. Také, otvory v obratlích, jehož prostřednictvím míchy běží také může být neobvykle malý. Oba tyto malformací, aby tato zvířata citlivá na ochrnutí, pokud mícha je stlačen nebo zraněný.
Achondroplasia často se vyskytuje v kombinaci s jinými vážnými zdravotními problémy, včetně hluchoty a abnormálně zkrácené délky života. Má širokou škálu závažnosti. V některých případech zvířecí nohy se mohou objevit téměř normální nebo jen mírně skloněný, v extrémních případech, bude zvíře ochromena kvůli silně deformované končetiny.

Není tam žádný lék na achondroplasií a souvisejících chondodystrophies. Většina zvířat s mírnými podmínkami nezaznamenáte žádné bolesti nebo potíže pohybu. Pro ty, kteří s těžkými deformitami, může několik typů ortopedických operacích mají být provedeny, s měnícími se stupni úspěchu. Ve většině případů je operace provedena, když pes je asi 1 rok starý a kosti jsou téměř hotové rozvoj.

Vzhledem k tomu, achondroplasia je geneticky dědičná porucha, to je důležité, že někdo plánuje chovat svého psa nejprve zkontrolujte, zda je podmínka je přítomna u psa rodičů, prarodičů nebo sourozenců. Mnoho chovatelské kluby a organizace věnována specifické breeds nabízí testování a certifikaci k identifikaci dopravce a postižených zvířat. U plemen, které jsou automaticky achondroplasic, jako Bassets a jezevčíků, vlastníci by měli poradit se svým veterinářem o každém chovném nebo zdravotní problémy.
Achondroplasia, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, problémy s kostmi

Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Nejčastější choroby srdeční v malé psy Endocardiosis
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc

Leave a Reply