Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů

Zamykání čéšku, více vhodně známý jako intermitentní vzhůru fixaci čéšky je zajímavou otázkou u koní jako součást koně schopnost spát nebo odpočívat při vstávání je přímo souvisí s jejich schopností, aby doslo k jejich kolena, aby jim ve vzpřímené poloze. Zamykání potlačit stává problémem tohoto blokovacího mechanismu a vlastně kopy, zatímco kůň se pohybuje, nebo se chce pohybovat.

Zamykání potlačit je zaznamenán v jedno nebo obě zadní nohy a je problematičtější u koní se špatným konformaci na konci laně. Často koně s nohama post-nebo velmi rovné zadní nohy budou mít více problémů s blokováním potlačit. První náznaky, že majitel může všimnout, je přetahování o špičku zadní nohy nebo nohy a mírné váhání v ohybu pohybu zadní nohy, když se kůň pohybuje dopředu. Občas flexe může zdát velmi extrémní a přehnané a hlasité praskání nebo klapavý zvuk může být slyšet jako kůň pohybuje. V závažných případech může noha stanou uzamčen a kůň nemůže uvolnit zámek, což má za následek velmi rozšířeného zadní nohy, které se zdá být ochrnutý. Ačkoli toto vypadá hrozný jednoduchý masážní a manipulaci nohy, může váš veterinář vám ukázat exaktní, způsobí potlačit OSD odemknout a povolit koně pohybovat normálně.

Jedním z nejlepších způsobů léčby pro mírné případě zablokování potlačit je poskytnout program pravidelného cvičení, které zlepší svalový tonus v zádě, aby koně, aby mohli uvolnit zamykání potlačit na vlastní pěst. Toto cvičení může zahrnovat delší procházky nebo vybočení, stezka na koni nebo větší potěšení ježdění jako i drezurní či jiné formy vzdělávání, které zvýší svalový tonus těla koně na postupném základě.

Chirurgický zákrok, známý jako mediální patelární desmotomy nebo MPD je často kompletní v případech, kdy stav je chronický, a nereaguje na zvýšení svalové rozvoj v nohách. Jedná se o poměrně jednoduchý postup, který zahrnuje řezání vaz, který je lov na stehenní kosti a způsobuje pohyb problém. Většina koní reagují velmi dobře na tohoto chirurgického zákroku, a jsou schopni pokračovat jako konkurenci nebo na dovolenou na koních po jejich obnoveny. Některé koně se zvýší kulhání a probíhající patella problémy po operaci, takže většina veterinářů bude používat pouze tuto možnost jako poslední možnost.

Vzhledem k tomu, největší příčinou zablokování potlačit je konformace problém, chov pro dobrou stavbu v jakékoli plemeno je zásadní. V některých plemen, které jsou náchylné k rovnější zadních nohách pečlivý výběr obou hřebců a klisen je nezbytné, aby se zabránilo přispívat na případné problémy, které mohou nastat v důsledku hříbata nedostatku konformací, které se dědí po chovných linií.
Zamykání Patella, Získané poruchy, Poruchy kostí a kloubů, zdraví

Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Naval Rupture u hříbat
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Odčervení Your Dog
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Furballs / potvory u koček
Správa Hubnutí u obézních koní
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři

Leave a Reply