Zánět kloubů a svalů

Jakékoliv plemeno koně nebo poníka může být ovlivněna zánětem svalů a kloubů. V mnoha případech to zánět nebo otok je v důsledku infekce, zranění a méně obyčejně vrozených genetických podmínkách. V každém koni se zánětem, je důležité určit příčinu otoku a tepla tak, aby k odstranění problému a zabránit znovuobjevení.

A koně tělo reaguje na bolest nebo zranění tím, že zaplaví oblast s tekutinami, aby se zabránilo další újmě a dodávat červené a bílé krvinky k oblasti boje proti infekci a bakterie. To vše je spuštěno hormonů a chemikálií zveřejněných poškozenými nebo infikované buňky, které vyvolají tvorbu tří různých sloučenin nebo hormony, které reagují různými způsoby v těle. Prostacyklin je první vydaná hmota, což má za následek rozšíření nebo rozšíření cév v oblasti poranění nebo infekce. To umožňuje větší množství průtoku krve do oblasti k boji proti infekci a dodávat živiny na poškozené buňky. Protože tam je více průtok krve oblast cítí teplejší, plus další tekutiny jsou v poraněné nebo infikované tkáně, čímž dochází k otoku. Později dva další sloučeniny, prostaglandin a tromboxanu se uvolňují v těle, což vede k vazokonstrikci a tvorbě krevních sraženin, aby pomohl s izolací a léčení v oblasti. Kromě toho prostoglandins stimulovat ledvin filtrování proces a měnit hypothalamus je regulace tělesné teploty, což vede k nízkým až vysokého stupně horečky.

Zatímco tyto systémy jsou navrženy tak, aby pomoci tělu léčit, mohou také být velmi problematické. V případech, kdy horečka a otoky v cestě uzdravení je nezbytné použít léky, aby se snížila horečku a nechte tělo odtok tekutiny z infikovaného nebo poraněné oblasti. Veterináři mohou používat různé typy léčby v závislosti na typu poranění a dalších komplikací, které mohou nastat.

Jedním z nejčastějších způsobů léčby zánětu u koní je nesteroidní anti-pobuřující nebo NSAID. Tyto léky patří aspirin, ketoprofen a dipyrone abychom jmenovali jen několik. NSA jsou velmi slabé kyseliny, které se váží na proteiny v krvi a jsou prováděny do poraněné oblasti krví. Jakmile tam jednají blokovat receptory bolesti a potlačují tělesné přirozené zánětlivé reakce, čímž se snižuje otok a horečku. Některé NSAIDs mohou být toxické, takže důkladné sledování je nutné.

Kortikosteroidy mohou být také použity při léčbě zánětu u koní. Nemění hladinu glukózy v krvi tím, že stimuluje nadledvinky, aby poskytoval dodatečnou energii pro buňky, ale může také vést k inzulínu a krevního cukru problémy regulace-li nesprávně používány dlouhodobě. Kromě stimulují produkci bílých krvinek, které se používají k boji s infekcemi v těle. Je důležité si uvědomit, že kortikosteroidy jsou vysoce efektivní při léčbě příznaků zánětu, ale nemají léčit příčinu. Kortikosteroidy se používají pro léčbu bolesti a řízení otok, pak veterinář musí řešit příčinu problému. Nový výzkum řízení zánětu u koní současnosti se mnoho nových produktů, které jsou bezpečné, snadno ovladatelné a vysoce efektivní nyní k dispozici.
Zánět, získané poruchy, zdraví, Společné problémy

Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Vzácné Brain porucha postihuje psi rovnováhu, koordinaci
Umělé dýchání a CPR pro psy
Pochopení problémů močových cest u psů
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Nízká imunita
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?
Nejčastější choroby srdeční v malé psy Endocardiosis
Kolika je více než žaludeční nevolnost

Leave a Reply