Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena

Víš, jak moc to bolí, když jsou vaše rty jsou suché a rozpraskané, dobře teď si představte, jaké by to bylo mít konec nebo část vašeho jazyka vždy suché a popraskané. To je přesně to, co psům s visící jazyka syndrom muset vypořádat s každým dnem. Ačkoli mnoho menších plemen, jako je mexický naháč, Chihuahua, Kavalír King Charles španělé a některé z brachycefalickým plemen, jako jsou Pugs jsou nejvíce náchylné k stavu, ve kterém může také být viděn ve větších plemen, jako je německý ovčák.

Tento stav je způsoben tím, zranění nebo traumatu do čelisti nebo čenichem neurologického problému či anatomické malformace, která zabraňuje psa vytáhnout svůj jazyk zpět do úst. Normálně psi pant a dokonce sedět s jejich jazyky visí zůstat v pohodě, ale oni přece vytáhnout jazýček zpět do polykat a zvlhčují povrch. Pes s visící jazyka syndromem není schopen odvolat svůj jazyk, což vede k vysušení, popraskání a dokonce i zbarvení kůže jazyka. Občas tato podmínka může být způsobena některými léky nebo může být také dočasně způsobeno zranění, což není pravda zavěšení jazyka syndrom, ale bude mít stejný vzhled. Vždy mají psa zkontrolovat, pokud podmínka se vyvíjí náhle, jako to může být součástí většího neurologického onemocnění nebo stavu.

Často psi s visící jazyka syndrom budou nadměrné droolers, zejména po jídle nebo pití. Opět je zde malý pes může dělat, co se jazyk prostě vyčnívá kolem čelisti jak pes není schopen vytáhnout ho zpět do jeho nebo její ústa. Tito psi jsou obvykle spokojeni, jinak velmi normální psi, kteří se vyžadují trochu další péče. Pokud si všimnete jakýchkoli drobné změny v barvě kůže jazyka, struktura tkáně, nebo pokud existuje krvácení nebo otok jazyka vzít psa k veterináři ihned, jak to může znamenat bakteriální infekci v oblasti.

V chladném podnebí pes s visící jazyka syndrom bude na mnohem vyšší riziko při omrzlinách nebo jiné poškození tkání jazyka kvůli nízkým teplotám. Vždy pečlivě sledovat tyto psy venku, zejména v pod bodem mrazu počasí a nedopustit, aby se psa venku delší dobu. Pokud jazyk není dostat omrzlé může vyžadovat chirurgické odstranění špičky, aby se zabránilo dalšímu poškození jazyka.

Některá plemena, jako je například mops, mohou být náchylnější jednoduše opustit svůj jazyk ven, i když spí. To není nutně totéž jako věšení jazyka syndrom a spíše může být rysem právě stává velmi uvolněně a umožňuje jazyk posunout vpřed v ústech. Většina psů bude mít období, kdy opustí svůj jazyk vystupující a štěňata jakéhokoliv plemene jsou zvláště náchylné k tomuto typu relaxačního chování.
Závěsné Tongue syndrom, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy Různé

Je to kluk nebo holka?
Oční škrábance
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Trávicí Canal Funkce V Horse Health
Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Močové Problémy / Infekce močových cest
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Puzzle paralýzy

Leave a Reply